شرح‌حال تعدادی از مبارزین سازمان پیکار و مجاهدین م.ل که زیر شکنجه‌های قرون وسطایی تاب نیاوردندشکنجه1.jpg"تاريخ مبارزۀ طبقاتى كسانى را كه بدين‌گونه در عرصۀ نبرد له شده‌اند به‌عنوان تلفات و ضايعات محسوب خواهد كرد.

 setareh_sorkh.png

شرح‌حال تعدادی از رفقا در سازمان پیکار که درگذشته‌اند

 در احترام به مبارزات آنها

سال‌ها پیش، در شهریور ۱۳۶۴ در کتاب "از آرمانی که می‌جوشد" مجموعه‌ای از یادنامه‌ها‌، وصیت‌نامه‌ها و همچنین عکس‌هایی از رفقای شهیدی که در چارچوب بخش مارکسیستی- لنینیستی سازمان مجاهدین خلق ایران و سازمان پیکار فعالیت داشتند، منتشر کرده‌ایم. اینک قصد داریم پس از جمع‌آوری اطلاعات جدید و رفع برخی کاستی‌ها، مجموعۀ کامل‌تری را به صورت یک کتاب در اختیار عموم قرار دهیم؛ برای تحقق این منظور از خانوده‌ها و نزدیکان این عزیزان، از دوستان و رفقای‌شان تقاضا داریم ما را در این مهم یاری دهند و در تصحیح و تکمیل لیست کنونی که یقیناً هنوز کمبودهای فراوانی دارد در کنار ما باشند.

ما به مرور بخش‌هایی از این لیست را بر روی سایت منتشر می‌کنیم تا پس از گرد آمدن بیشترین اطلاعات در پایان به شکل یک یادنامۀ پرافتخار به تاریخ جنبش کمونیستی سپرده شود. برای ما انتشار و تجلیل از خاطرۀ رفقای شهید، ادای دین و انجام مسئولیتی‌ست در برابر رفقای به خون خفته و خانواده‌های زجرکشیدۀ آنان!

در عین‌حال جا دارد از رفقایی یاد کنیم که سالیان دراز در دهلیزها، انفرادی‌ها، تابوت‌ها... شکنجه شدند، از زندانیان هم‌بندی که طعم آخرین وداع و بوسه را همواره با خود دارند، از آنانی که با گوش‌جان فریاد مقاومت‌ها را شنیده و سپس تیرها و تک‌تیرها را! رفقایی جان‌بدر برده با خاطراتی ​جانکاه.

راه‌شان پردوام باد!

جمع اندیشه و پیکار
۱۵ خرداد ۱۳۹۹

آدرس تماس با ما:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


peykare-khalgh-logo.jpgاسناد گروه‌ها و تشکل‌هایی که به سازمان پیکار در راه آزادی طبقه کارگر پیوسته بودند، در آرشیو اسناد سازمان پیکار...، در ستون مخصوصی تحت عنوان «از تشکل‌هایی که با سازمان پیکار... وحدت کردند» انتشار می‌یابد.

وحدت این گروه‌ها با سازمان پیکار بر اساس آگاهی و بررسی همه جانبه مواضع هر دو طرف و در چارچوب مبارزات کمونیستی بود. از این رو به همان اندازه روی سرنوشت سازمان پیکار تأثیر گذار بوده.

جمع آرشیو اسناد سازمان پیکار در راه آزادی طبقه کارگر

دی ماه ۱۳۹۶ = دسامبر ۲۰۱۷

پ* * * * * * * *

نشریه پیکار خلق,ارگان گروه انقلابیون مارکسیست ـ لنینیست

 


peykare-khalgh-logo.jpgآرشیو اسناد سازمان پیکار... به روز شد

اسناد گروه‌ها و تشکل‌هایی که به سازمان پیکار در راه آزادی طبقه کارگر پیوسته بودند، در آرشیو اسناد سازمان پیکار...، در ستون مخصوصی تحت عنوان «از تشکل‌هایی که با سازمان پیکار... وحدت کردند» انتشار می‌یابد.

وحدت این گروه‌ها با سازمان پیکار بر اساس آگاهی و بررسی همه جانبه مواضع هر دو طرف و در چارچوب مبارزات کمونیستی بود. از این رو به همان اندازه روی سرنوشت سازمان پیکار  تأثیر گذار بوده.

جمع آرشیو اسناد سازمان پیکار در راه آزادی طبقه کارگر

دی ماه ۱۳۹۶ = دسامبر ۲۰۱۷

پ* * * * * * * *

نشریه پیکار خلق, ارگان گروه انقلابیون مارکسیست ـ لنینیست

 

در قسمت سازمان مجاهدین خلق ایران:
‫جزوه امنیتی شماره یک‬‫ ‬

یکی از اسناد مهم مبارزه ایدئولوژیک درونی سازمان مجاهدین خلق ایران به "جزوه سبز" معروف شد

یادداشت: ۳۱ سال از ۱۴ بهمن ۱۳۶۰ که مرکزیت سازمان پیکار ضربه خورد می گذرد.

بیژن جان تولدت مبارک باشه، نمیدونم کجای خاواران خوابیدی، ولی‌ کاش می‌تونستم با یک دسته گل سرخ درست به رنگ
خونی که روز تیربارانت از تنت جاری شد به پیشت می‌آمدم... و تولدت رو تبریک می‌گفتم تولد بیست و سه سالگیت .

 انقلاب كرد
درسها، نتيجه ‌ها و دورنماهاى جديد
حزب كمونيست عراق- رهبرى مركزى
ترجمه محسن فاضل
۱۳۵۶

پيكارگران پاى در زنجير
سروده ى : سرتوك
در ادامهء انتشار اسناد کتبی یا صوتی موجود در آرشیو سازمان پیکار در راه آزادی طبقهء کارگر، ۱۵ فایل صوتی دیگر را که هرکدام به سه بخش تقسیم شده و در مجموع ۴۵ فایل می شود، اینک در اختیار مبارزان جنبش انقلابی و کمونیستی، پژوهشگران تاریخ و دیگر علاقه‌مندان قرار می گیرد.

انديشه و پيكار براى نخستين بار منتشر مى كند:

هشت فايل صوتى گفتگو بين سازمان مجاهدين خلق ايران و
گروه منشعب از سازمان چريك هاى فداىى خلق ايران
 (تهران ـ شهريور ۱۳۵۵)
 

در اواخر شهريور ۱۳۵۵، س م خ ا با گروهى كه به انتقاد از مواضع و مشى سازمان چريك هاى فدائى خلق ايران پرداخته و عملاً از آن انشعاب كرده بود، بدون آنكه از مواضع سياسى اين گروه اطلاع همه جانبه اى داشته باشد تماس گرفت و در يك كارگاه (خانهء تكنيكى) متعلق به سازمان مجاهدين خلق گفتگويى جدى و پخته و غنى انجام شد. «خانهء تكنيكى» سازمان محل ساخت نارنجك دستى، ساخت مهمات براى تمرين نظامى، آزمايش براى طرح هاى ابتكارى جهت ساخت خمپاره و نيز محل تعمير اسلحه بود.
یک نوار کاست بازمانده از دور اول گفتگوها بین
دو سازمان چریکهای فدائی خلق ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران ۱۳۵۴
اندیشه و پیکار یک نوارکاست را که ادامهء نوارهای پخش شدهء پیشین است و دور اول گفتگو بین دو سازمان را به پایان می برد منتشر می کند. همینجا از اینکه در اثر یک اشتباه، هنگام تنظیم نوارها، این قسمت همراه با نوارهای پیشین منتشر نشده متأسفیم.
در فصل
«از آرشیو برخی نیروهای دیگر»
شماره هائی از:

نشریه رزمندگان،
ارگان سازمان رزمندگان آزادی طبقهء کارگر

و

نشریهء نبرد،
ارگان گروه نبرد برای آزادی طبقهء کارگر