"سمفونی برای فلسطین" همکاری فوق العاده ای بین یک ارکستر آلمانی و نوازندگان فلسطینی و آذربایجانی است.

این قطعه به ویژه برای فلسطین نوشته، اجرا و به مردم آنجا تقدیم شده است. اجرای آن در فلسطین به ویژه گی آن می افزاید.
"سمفونی برای فلسطین"کیهان کلهر از نظر موسیقایی فراتر از مرزهایی می رود که کنسرت، تور خود را اجرا می کند. این قطعه ترکیبی از ملودی های سنتی ایرانی، موسیقی عامیانه عربی، نوای ارکستری اروپایی، همراه با سازهای سنتی شرقی مانند عود، کمانچه و قانون است. اثری ترکیبی، چند لایه، تکان دهنده و پر از غم و اندوه و امید است.
"سمفونی برای فلسطین" به دو فلسطینی اختصاص داده شده: جولیانو مرخمیس، مدیر به قتل رسیده تئاتر آزادی در جنین و همچنین به احمد خطیب پسر بچه یازده ساله، که در سال2005 توسط یک سرباز اسرائیلی - که به اشتباه تفنگ آبپاشی او را به جای اسلحه واقعی گرفت! - به ضرب گلوله، کشته شد. ماجرای او در سراسر جهان رفت، چرا که پدر و مادر او ارگان های بدن احمد را به پنج کودک اسرائیلی اهدا کردند.
رهبر ارکستر ایتالیایی: آندریا مولینو، مدیر هنری تور نیز هست. "درسدن سمفونیک" این قطعه را با همراهی مهری اسداللهی: کمانچه، کمیل شجراوی: ویولن (عربی)، نرمین حسنوا: قانون، امیل بشاره: عود و نعیم سرحان (پرکاشن) انجام می دهد.
"سمفونی برای فلسطین"توسط بنیاد فرهنگی فدرال آلمان، شهر درسدن (بخش فرهنگ و میراث)، بنیاد فرهنگی ساکسونی و همچنین به همراه ارکستر سمفونیک درسدن توسط بنیاد فرهنگی درسدن بانک حمایت مالی شده است.
توضیح :  ارسالی بهروز جلیلیان


www.youtube.com/watch?v=AbNQeNR71OQ